Bawełniane Koszule

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była skrywaną warstwą spodnią. Ewolucji ulegała także jej długość. Dla mniej majętnych była zwykłym ubiorem codziennym. Koszule szyte były z lnu lub bawełny. Upłynęło wiele czasu by móc tytułować je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione  koronkowymi żabotami. W miarę rozwoju mody męskiej coraz częściej stawiano jednak na skromność w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które zastąpiły zdobne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Na wygodę koszuli wpłynęły sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Białe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Niektórzy mogą twierdzić, że biała koszula to banał. Nic bardziej mylnego. Już choćby oryginalny kołnierzyk idealnie dobrany do owalu twarzy sprawia ogromne wrażenie. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Mniej popularne, ale niezwykle intrygujące są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Jeśli chodzi o kroje koszul męskich, panowie również mają znakomity wybór. Idealnie dopasowana koszula powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. typowe kroje regular fit. Kroje wyszczuplone są hitem, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Spośród bogatej oferty materiałów można wybrać oryginalne desenie kwiatowe lub bardziej subtelne wzory w kropki. Zależnie od oczekiwanej formalności koszuli możemy stawiać na mniej lub bardziej wyraźną teksturę materiału. Jesienią warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Zasadnicze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Fanów oryginalnego wyglądu z pewnością zachwycą wzory kwiatowe. Z uwagi na wysokogatunkowe tkaniny i kroje wszyscy Panowie z pewnością stworzą ciekawe zestawy na rozmaite okazje.